İŞARET DİLİ TERCÜME

İŞARET DİLİ TERCÜME

İşaret dili tercüme İşitme güçlüğü yaşayan kişilerin en büyük sorunlarından bir tanesi, iletişim kurdukları kişilerin işaret dilini bilmemeleridir. Gerek resmi, gerek özel işlerinde çoğu zaman işaret dilini kullanarak kendilerini ifade etmekte güçlük yaşamaktadırlar. İşaret dili tercümanı, işitme engelli kişilerin yeminli veya yeminsiz tercüme yaparak iletişimini sağlayan çevirmenlerdir. Firmamız O Tercüme olarak profesyonel işaret dili tercüman ekibi ile işitme kaybı, dil ve konuşma bozukluğu yaşayan kişiler için işaret dili tercüme hizmeti vermektedir.

İşaret Dili Tercüme

Uluslararası İşaret Dili Gestuno

Gestuno, Uluslararası İşaret Dili’ne (International Sign Language) verilen kısa isimdir. İşaret dili ilk olarak 1951 yılında Dünya İşitme Engelliler Federasyonu kongresinde ele alınmıştır. Bu federasyona bağlı bir komisyon tarafından 1973 yılında işaret dili Gestuno’nun standartlaştırılması için çalışmalar başlatılmıştır. Çalışmalar sonucunda standart olarak belirlenen yaklaşık 1500 ifade belirlenerek “Gestuno: International Sign Language of the Deaf” (Gestuno: İşitme Engellilerin Uluslararası İşaret Dili) kitabında yayımlanmıştır.

Ardıl Çeviri Hizmeti Alırken Bilmeniz Gerekenler

Uluslar arası işaret dili tercümanı

Firmamız uluslar arası işaret dili tercüme hizmeti konusunda da profesyonel olarak hizmet vermektedir. İşaret dilinde de konuşma şekli ve işaretler değişiklik söz konusudur. Yabancı bir işitme engelli kişi, Türk işaret dili ile iletişime geçememektedir. Firmamız yurtdışında işaret dili çevirmenliği okumuş tercümanlar ile bu hizmeti sizlere en kalite vermektedir.

İşaret Dili Bilen Tercüman Asistanı

İşitme güçlüğü çeken, duyma yetisini tamamen yitirmiş işitme engelli kişiler ya da dil ve konuşma bozukluğuna sahip kişiler, genellikle karşıdakinin söylediklerini dudak okuyarak anlamaya ve işaret dili ile söylemek istediklerini anlatmaya çalışırlar. Bu kişilerin yaşamlarındaki zorlukların üstesinden gelmek ve iletişimlerini kolaylaştırmak maksadıyla hizmet vermektedir.

İşitme Engelliler İçin İşaret Dilinde Tercüme

Televizyon, sinema ve sosyal medya gibi görsel yayınların seslendirmesi olmaksızın anlamak çoğu zaman zordur. Özellikle konuşmacının yüzünün görülmediği durumlarda işitme güçlüğü yaşayan kişilerin söyleneni anlaması imkansız olur. İşitme engelli kişilere yönelik olarak canlı yayın işaret dili tercümanı veya yapımlarda kullanılabilecek şekilde işaret diliyle anlatım video çekimleri için O Tercüme’nin alanında uzman, titiz ve deneyimli işaret dili tercüman kadrosunu tercih edebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara